Ziyaretçi Sayısı

OKUDUĞUNUZ YAZILARIN TAMAMININ KAYNAĞI YÜREĞİMDİR.. BLOĞUMDA ALINTIYA YER VERİLMEMEKTEDİR

9 Eylül 2011 Cuma

Yaratılmış En Büyük Güç: Sevgi

Yeri kaldıran

Göğü donatan

Arş ı var eden

Alemlerin RABBİ olan ALLAH ın adı ile.

Mühürlenmemiş yüreklere giriş izni veren ALLAH a hamd olsun.

yaratılmış en büyük güç: GÖNÜL GÜCÜ VE SEVGİ

evet sevgi;

bir çiçek nasıl susuz yaşayamazsa, bizlerde sevgisiz yaşamaya asla muktedir değiliz. eğer bir yok oluş süreci birlikteliği yaşamak istemiyorsak mutlaka ve mutlaka bu kavramı yakalamak zorundayız..

bu bizim yaratılış özelliğimiz. esasen bizler her ne kadar farkına varamasakta hepimizin tek amacı bu kavramı yakalamaktır.

bizler her ne kadar insanları sevdiğimizi sansakta aslen bu böyle değil; dolayısı ile ALLAH'ın insanlar üzerine ilhakını severiz.ancak biz bunu farketmeyip kişiyi sevdiğimizi sanırız.  aslen bizim sevdiğimiz kişi değil; dolayısı ile ALLAH tır.çünkü onun nuru kişinin üzerine ilhak etmiştir.

ne varki,  insanlar çoğu zaman bunun farkına varamazlar. kendilerini sevgi kavramından uzaklaştıracak ve yok oluşa götürecek her şeyi yaparlar.bunlar en başta gurur, kibir,büyüklenmedir. insanlar her nedense aslen kendilerinin hakir bir sudan (meni) yaratıldığını, yoktan var edildiğini, hiçliklerinin farkına varamazlar.

insanoğlu, ALLAH ın her saniye korumasına muhtaç, yoktan onun merhameti ile yaratıldığını artık farketmelidir. çünkü bilmelidirki insanoğlu kendinin ne olduğunu farkettikçe ve bunu kabul edip içine doyasıya sindirdikçe gerçek yükselişe geçebilir. eğer birde ALLAH ın sevgisini kazanabilmişsen bunları gerçekleştirip, işte sana en büyük zenginlik..

çünkü artık ALLAH herşeyi  ayaklarının altına sermiştir, her şey seninledir, uzaklık-yakınlık, zaman-mekan kavramları senin için geçersiz kılınmış, herkes sevgilin olmuştur. ALLAH böyle olsun istemiştir...


çünkü sen RABBİNE aşık olmuşsundur, RABBİNDE seni sevmiştir artık...

"Onlar, öyle kimselerdir ki, (Allah) kalplerine imanı yazmış ve onları kendinden bir ruh ile desteklemiştir.
Onları, altlarından ırmaklar akan cennetlere sokacaktır; orda süresiz olarak kalacaklardır. Allah
onlardan razı olmuş, onlar da O'ndan razı olmuşlardır. İşte onlar Allah'ın fırkasıdır. Dikkat edin; şüphesiz
Allah'ın fırkası olanlar, felah (umutlarını gerçekleştirip, kurtuluş) bulanların ta kendileridir".
(Mücadele Suresi, 22)

"Onların etrafında altın tepsiler ve testilerle dolaşılır; orada nefislerin arzu ettiği ve gözlerin lezzet (zevk) aldığı herşey var. Ve siz orada süresiz kalacaksınız."
(Zuhruf Suresi, 71).

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Follow @istanbuuli